- сряда, 01 ноември 2023
- 889 преглеждания
В Свищов тържествено бе отбелязан Денят на народните будители
На 1 ноември в Свищов тържествено бе отбелязан Денят на народните будители.
По традиция празничното честване се състоя пред паметника на Дарителите в центъра на града, където ВрИД кмет на община Свищов д-р Анелия Димитрова произнесе тържествено слово, а признателни граждани поднесоха цветя в памет на достойните български просветители, книжовници, революционери, културни дейци и личности, дали своя светъл принос в многовековната история на България
В празничния ден, децата от група „Пчелички“ при ДГ „Васил Левски“ поднесоха специален поздрав към присъстващите представители на различни институции и жители на общината, като допринесоха за особената тържественост и доброто настроение на всички.
Вижте още...
-
Поетичен конкурс "Свищовски лозници" 2026.
- 23 юни 2026
- 80 преглеждания
-
Организиран транспорт до "Паметниците" на 27….
- 22 юни 2026
- 86 преглеждания
-
ПРЕСБЮЛЕТИН .
- 22 юни 2026
- 107 преглеждания