- петък, 06 май 2022
- 996 преглеждания
В Свищов тържествено бе отбелязан Денят на храбростта и празника на Българската армия
На 6 май пред паметника „33-ти Свищовски полк“ в Свищов тържествено бе отбелязван 6 май – Денят на храбростта и празника на Българската армия, и православният празник почитащ името на Свети Георги Победоносец.
От 11.00 ч., пред паметника на площад „Велешана“, бе поднесен празничен поздрав от фанфарен оркестър „Акорд“ към СУ „Димитър Благоев“ и деца от детските градини „Васил Левски“, „Калина Малина“, „Слънчо“, и „Чиполино“. Панихида в памет на българските герои отслужи отец Михаил, а кметът на община Свищов д-р Генчо Генчев произнесе тържествено сово, в което подчерта важността на българската армия и нейните военнослужещи.
В знак на признателност към паметта на героите се проведе церемония по полагане на венци и цветя, в която се включиха представители на общинското ръководство и Общински съвет – Свищов, образователните и културни институции, политически партии, различни организации и граждани.
Празничната церемония приключи с поклон и едноминутно мълчание, последвано от химна на Република България.
ПРЕСЦЕНТЪР – ОБЩИНА СВИЩОВ
Вижте още...
-
СЪС ЗАКЛЮЧИТЕЛНА ПРЕСКОНФЕРЕНЦИЯ ПРИКЛЮЧИ ИЗПЪЛНЕНИЕТО….
- 25 юни 2026
- 109 преглеждания
-
Поетичен конкурс "Свищовски лозници" 2026.
- 23 юни 2026
- 148 преглеждания
-
Организиран транспорт до "Паметниците" на 27….
- 22 юни 2026
- 108 преглеждания