- петък, 04 март 2022
- 1452 преглеждания
На 4 март в Свищов се отбелязаха 45 години от най-опустошителното земетресение у нас
Както всяка година, на 4 март ръководството на община Свищов не пропусна да отдаде почит пред паметта на трагично загиналите жертви на земетресението от 1977 година. Зам.-кметовете д-р Анелия Димитрова и Иван Шопов, председателят на Общински съвет – Свищов д-р Кристиян Кирилов, директорът на дирекция „Култура и културно наследство“ Росен Маринов, директорът на ОП „Обреди-Свищов“ Милена Личева и опечалени граждани поднесоха цветя на двете паметни плочи в града и си спомниха с тъга за трагичната дата, почернила Свищов преди цели 45 години.
ПРЕСЦЕНТЪР – ОБЩИНА СВИЩОВ
Вижте още...
-
Поздрав от кмета на община Свищов д-р Генчо Генчев….
- 27 юни 2026
- 34 преглеждания
-
Поздрав от председателя на Общински съвет - Свищов….
- 27 юни 2026
- 41 преглеждания
-
СЪС ЗАКЛЮЧИТЕЛНА ПРЕСКОНФЕРЕНЦИЯ ПРИКЛЮЧИ ИЗПЪЛНЕНИЕТО….
- 25 юни 2026
- 112 преглеждания