- вторник, 01 ноември 2022
- 829 преглеждания
На 1 ноември в Свищов тържествено бе отбелязан Денят на народните будители
В крайдунавския град Свищов днес тържествено бе отбелязан Денят на народните будители – 1 ноември. Празничното честване се състоя пред паметника на Дарителите, където се проведе общоградско поклонение в памет на българските просветители, книжовници и революционери, културни дейци и личности със съществен принос за възхода и запазването на народа и съхраняване на българщината.
По традиция, приветствени слова по повод празника произнесе ресорният зам.-кмет д-р Анелия Димитрова, която подчерта значението на плеядата бележити свищовски будители, много от тях допринесли за развитието на културата и образованието в страната ни през годините, и оставили ярка диря в многовековната историята на България.
С песни и стихове, ученици от свищовските училища „Димитър Благоев“ и „Николай Катранов“ допринесоха за празничното настроение на всички присъстващи, сред които бяха: кметът на Свищов д-р Генчо Генчев, председателят на ОбС – Свищов д-р Кристиян Кирилов, представители на общинското ръководство, на СА „Д. А. Ценов“, образователни, културни и др. институции.
Вижте още...
-
СЪС ЗАКЛЮЧИТЕЛНА ПРЕСКОНФЕРЕНЦИЯ ПРИКЛЮЧИ ИЗПЪЛНЕНИЕТО….
- 25 юни 2026
- 73 преглеждания
-
Поетичен конкурс "Свищовски лозници" 2026.
- 23 юни 2026
- 132 преглеждания
-
Организиран транспорт до "Паметниците" на 27….
- 22 юни 2026
- 98 преглеждания